JIŽ T

SEMINÁŘE PRO DOSPĚLÉ A VEŘEJNOST URČENÉ PRO KULTURNÍ ORGANIZACE, LÁZNĚ, WELNESS CENTRA A VZDĚLÁVACÍ A VOLNOČASOVÁ ZAŘÍZENÍ:    

1. HLEDÁNÍ VNITŘNÍ HUDBY - MAXIMÁLNĚ 15 ÚČASTNÍKŮ

Seminář v délce 4 hodiny je vhodný zejména pro pedagogy a pracovníky školských a volnočasových zařízení a širokou veřejnost.  Muzikoterapie využívá hudbu, hlas, rytmus a vibrace, k navození pozitivních změn v oblasti tělesné a duševní. Rozehrajeme svou duši a budeme hledat svou vnitřní hudbu s pomocí netradičních hudebních nástrojů, šamanských a afrických bubnů, tibetských misek a dalších etnických hudebních nástrojů. Nejsou nutné žádné předchozí hudební dovednosti ani hra na hudební nástroj.

2. RELAXAČNÍ MUZIKOTERAPIE - MAXIMÁLNĚ 15 ÚČASTNÍKŮ

Seminář je určen všem, kteří si chtějí na vlastní kůži vyzkoušet relaxační účinky muzikoterapie. Tvořivá práce s jednoduchými hudebními nástroji s přirozeným laděním, které odjakživa používali naši předkové – možnost vyzkoušet si hru na etnické hudební nástroje (bubny djembé a šamanské bubny, didgeridoo, tibetské mísy, ústní harfa, koncovka, balafon, dešťová hůl, a další), zpívání do čaker a intuitivní zpěv. Nejsou nutné žádné předchozí hudební dovednosti ani hra na hudební nástroj.

Seminář v délce 8 hodin je určen pro zájemce z řad široké veřejnosti, pracovníky ústavů sociální péče, školských a volnočasových zařízení, dětských domovů, domovů pro seniory atd.

3. PŘEDNÁŠKA O MUZIKOTERAPII S RELAXACÍ - MAXIMÁLNĚ 15 ÚČASTNÍKŮ

Zážitková muzikoterapeutická relaxace určená pro všechny, kteří chtějí na vlastní kůži poznat uklidňující účinky hudebních nástrojů s přirozeným laděním, odpočinout si, doplnit a obnovit svou energii.

Program:

1. Historie a současnost muzikoterapie, povídání o etnických hudebních nástrojích, jako jsou bubny djembé a šamanské bubny, didgeridoo, tibetské mísy, ústní harfa, koncovka, balafon, dešťová hůl, a další.

2. Muzikoterapeutická relaxace za zvuku etnických hudebních nástrojů, na které lektorka hraje.

3. Účastníci si vyzkoušejí hru na tibetskou mísu.

Při relaxaci účastníci leží na karimatkách nebo pohodlně sedí, relaxace je velmi účinná i pro lidi a děti s handicapem. Trvání 120 minut.