Programy pro mateřské školy

Objednávky na: nadezda.smazova@seznam.cz telefon 737 449 892

 1. Muzikofiletické pohádky s prvky dramaterapie a arteterapie

1. Africká pohádka "Jak černoušek Keita pomohl přivolat déšť" (Sourozenci Keita a Amara z Afriky pomohou svému kmeni s pomocí šamana )přivolat déšť)

2. Sibiřská pohádka z Tuvy "O Kodur-ólovi a Bičekys" (Lovec Kodur-ól na své cestě za bohatstvím a láskou odolává různým nástrahám)

3. Kanadská pohádka "Tančící hvězdy" (Lyrický příběh lásce a padající hvězdě) s prvky arteterapie

V pohádkách muzikoterapeutka během vyprávění příběhu hraje na etnické hudební nástroje a zpívá, děti jsou vtaženy spoluprací do děje pohádky.

2. Muzikoterapie s básničkami Jaromíra Nohavici "Procvič si svůj jazýček"

(Hry s hudbou, rytmem a pohybem)

Určeno pro děti MŠ a 1.stupně ZŠ, dětské domovy a volnočasová zařízení.

Básničky a říkanky jsou logopedického charakteru a hravou formou procvičují správné vyslovování a artikulaci. Rozvíjí při tom u dětí hudebnost, intonaci a jemnou motoriku. Děti bubnují na tělo, hrají na perkusivní nástroje a africké bubny a přitom se naučí vtipné jednoduché říkanky.

3. "Bubínek bubnuje, pěkně si notuje"

Odpolední kroužek bubnování pro děti a rodiče (prarodiče, starší sourozence ap.) 5 lekcí á 45 minut

4. Muzikoterapeutická relaxace pro děti  "Stříbrný vítr"

Muzikoterapeutka pracuje s těmito hudebními nástroji: šamanské bubny, africké bubny djembé, tibetské mísy a zvon, kartálky, ústní harfy, fujarka koncovka, didgeridoo, balafon, zvonkohra shanti a další. Zážitek je mnohem intenzivnější, jestliže děti při relaxaci leží.

5. Zážitková muzikoterapeutická relaxace pro děti a rodiče "Kapky deště"

Povídání o etnických hudebních nástrojích a na závěr velmi  příjemná "relaxační zvuková masáž", která přináší radost a harmonii.  

6. Nástroje z celého světa "Letem světem na křídlech tónů"

Povídání o etnických hudebních nástrojích s ukázkami hry na nástroje. Děti si pak v hudební dílně vyzkoušejí hru na africké bubny djembé a didgeridoo.


 

 

Doba trvání všech programů je 60-90 minut. Je možné také vytvořit program dle Vašeho přání či spojit více programů dohromady.